وب سـايـت چهــره بـه چــهره - فر کردن مو
 

منوی اصلی

آرایش صورت

شینیون

مو

پوست

اپیلاسیون

کوتاهی

براشینگ

فرکردن مو

صاف کردن مو

ابرو

اصلاح صورت

مانیکور و پدیکور

رنگ مو

دکلره کردن مو

(about me)درباره ما

(contact)تماس با ماآرشیو

اردیبهشت

خرداد

تیر

مرداد

مهر

آبان

آذر

اسفند

فروردین٩١

تیر٩١

مرداد٩١

شهریور٩١

مهر٩١

آبان ٩١

دی٩١

بهمن ٩١

اسفند٩١

فروردین٩٢

اردیبهشت٩٢

خرداد٩٢

تیر٩٢

مرداد٩٢

مهر٩٢

آبان٩٢

آذر٩٢

دی٩٢

بهمن٩٢

اسفند٩٢

فروردین ٩٣

اردیبهشت٩٣

خرداد٩٣

تیر٩٣

مرداد٩٣ 
فر کردن مو
 

روش های مختلفی برای فر کردن موها وجود دارد که هر کدام به روش خاص و با مواد خاصی صورت می گیرد٬ ولی در کل همه آنها زیبا و جذاب می باشند. در زیر به چند نوع فر که دربین خانم ها  طرفداران بیشتری دارند رابه زبانی ساده ٬ اشاره می کنم.

 

میزانپلی یا پیچیدن موبا بیگودی :

میزانپلی به عمل پیچیدن مو با بیگودی گفته می شود. بیگودی ها درسه سایز موجود می باشند که بسته به احتیاج و نوع فر از آنها استفاده می کنیم . موها با انجام میزانپلی بصورت حلقه های بسیار زیبا در می آید و به زیبایی مو می افزاید . همچنین انجام یک سری شینیونها را بسیار راحت تر می کند . در زیر به اندازه ی بیگودی ها و نحوه ی استفاده از آنها توجه کنید .  البته بسیاری از بیگودیها با سوزنهای مخصوص به خود بر روی سر ثابت می شود.

 

1-  برای میزانپلی٬ سر باید تمیز و شسته شده باشد . پوست سر خشک ٬ ولی ساقه های مو باید مرطوب باشد.

2- موها را شانه می کنیم و تقسیم بندی 9 قسمتی سر را انجام می دهیم ٬ میزانپلی و فر تقسیم بندی یکسانی دارند که 9 قسمتی است .

- ازتیزی گوش تا تیزی گوش خط مرکزی را جدا می کنیم.

- ازوسط گوش کمی پائین تر خط مرکزی پس سر را جدا می کنیم.

- ازهشت ابرو تا هشت ابرو ( منظور آرک ابرو است ) یک مستطیل تا مرکز سر جدا می کنیم. بدین ترتیب جلوی سر به سه قسمت مساوی تقسیم می شود .

- ادامه ی مستطیل جلوی سر تا انتهای پس سر کشیده می شود .

- حد فاصل پس سر تا خط پشت گوش یک مثلت در طزفین ایجاد می شود .( بدین ترتیب سر به 9 قسمت تقسیم می شود.)

3-  بیگودی ها را آماده کنید٬ انتخاب بیگودی بستگی به جنس مو و مدل مورد نظر شما دارد ٬ مثلا اگر موها بسیار لخت بود حتما از بیگودی ریز استفاده کنید و می توانیم بسته به حجم مو یک تا دو قاشق ژل در آب حل کرده و با آبپاش بر روی موها هنگام میزانپلی پاشید٬ یا ازاسپری های مخصوص همین کار یا موس استفاده کرد. بهترین سایز برای بیگودی سایز متوسط است که بهترین نتیجه را ایجاد میکند. برای موهای فر هرگز از ژل استفاده نکنید .

 4- اگر نم موها کم بود بوسیله آبپاش موها را نم دار کنید.

5- برای شروع پیچیدن از قسمت جلو یعنی مستظیل جلو شروع به پیچیدن می کنیم و همینطور پیچیدن را تا انتهای پس گردن در امتداد مستظیل جلو ادامه می دهیم . تا پس سرموها با زاویه ی 90 درجه پیچیده می شود ٬ پس سر به بالا یا با زاویه ی 90 به بالا یا 180 د رجه تکه های مو را می پیچیم ٬  بغل ها را هم با زاویه ی 90 درجه می پیچیم ٬  در دو مثلث طرفین اگر بیگودی جا نشد ٬می توانیم آنها را بطور اریپ بپیچیم.

6-  در مرحله ی بعد از دو طرف سر شروع به پیچیدن می کنیم و در نهایت دو مثلث طرفین و بنا گوش را می پیچیم٬همیشه بهتر است پیچیدن به زیر باشد. 

7- برای پیچیدن جلوی سر دو یا سه تا بیگودی اول را به طرف جلو می پیچیم ٬ اگر موهای چتری بلند بود ، بسته به فرق فرد می توانیم به سمت چپ یا راست بیگودیها را بپیچیم.

8- بعد از اینکه تمام بیگودی ها را پیچیدیم ٬ حدودا بین نیم ساعت تا یک ساعت به موها اجازه می دهیم که فر شوند و حالت بگیرند٬ حدود بیست دقیقه فرد را در زیرسشوار قرار می دهیم ٬ که این مدت نیز در افراد مختلف متغیر است.

9- بعد از زمان سپری شده همه موها را باز نکنید.ابتدا از زیر موها یک بیگودی باز کنید ٬ اگر مو حالت فر گرفته بود بقیه را باز می کنیم ٬ در غیر اینصورت بیگودی را سر جای خودش می پیچیم و اجازه می دهیم موها خشک شود و حالت بگیرد.

10- وقتی موها آماده شد ٬ بیگودی ها را تک تک باز میکنیم و از ژل یا کرم موو... برای بهترمشخص تر شدن فرها و همچنین ماندگاری بیشتر آنها استفاده می کنیم و بعد بیگودی بعدی و زدن مواد و همین طور تا آخر. مواد مختلفی برای فرم دادن به موهای فر وجود دارد ٬ انتخاب مواد درست٬  بستگی به هدف نهایی ما دارد. برای تثبیت کردن موها در آخر می توان از تافت استفاده کرد.

 

 

فرکردن موها با بابلیس های دوتایی :

برای درست کردن این نوع فرباید ابتدا یک دستگاه بابلیس دوسر داشته باشید.این مدل فرها به فر عربی هم معروف است.(من در این سایت از بکاربردن یک سری از اصطلاحات که فقط بین خود خانم رواج دارد و هر کس برای آنها اسم می گذارد٬ خودداری می کنم٬ به دلیل اینکه ممکن است خانمی به فلان مدل مثلا آناناسی بگوید و خانمی دیگر به همان مدل کلمی بگوید. این خود ممکن است باعث بوجود آوردن مشکلات شود.

پس به نظر من بهتر است ٬ همواره برای کسی که می خواهد روی موهای شما کار کند توضیح دهید که می خواهید موهایتان به چه شکلی در آید٬ یا اگرژورنال در دسترس دارید ٬ مدل خود را از روی آن انتخاب کنید٬ تا آرایشگر شما دقیقا مطمئن شود که  شما چه می خواهید.)       

 

 

1- موهارا شامپو و سشوارکرده واگر مو خیلی فر نباشد احتیاجی به سشوارکشیدن ندارد.

2- موها را تقسیم بندی می کنیم و لایه به لایه موها را از پایین رها می کنیم

3- ابتدااز موس یا ژل برای بهتر شکل گرفتن موها استفاده می کنیم ودر موها پخش می کنیم.

4- بعد انتهای موها را با دست چپ گرفته ومانند شکل به صورت 8 انگلیسی به دور بابلیس می پیچیم.(همیشه از لایه زیری مو شروع میکنیم.)

5- بسته به جنس موها٬ معمولا به مدت 8-10 ثانیه مکث می کنیم.

6- انتهای موها را گرفته و موها را به آرامی از بابلیس بیرون می آوریم.

7- به همین شکل لایه به لایه موها را بر میداریم و به دور بابلیس می پیچیم.

8- این کار را گوش تا گوش انجام داده و برای قسمت جلو ابتدا نوع فرق فرد را مشخص می کنید و بسته به آن جهت کار را ادامه می دهیم.

9- در انتها برای ماندگاری فر موهایمان٬ با فاصله سی سانتی متری به آن تافت می زنیم.

 

 

10- این مدل مو را هم می توانید به حالت نیمه باز شینیون کنید و هم می توان با تکان دادن آن و باز کردن فرهای آن از هم یک حالت فشن به آن داد.

 

 

فر کردن موها به حالت ویو:

 

1- موهارا شامپو و سشوارکرده واگر مو خیلی فر نباشد٬ احتیاجی به سشوارکشیدن ندارد.

2- موها را تقسیم بندی کنید و لایه به لایه موها را از پایین رها کنید.

3- بعد انتهای موها را با دست چپ گرفته ٬از موس یا ژل برای بهتر شکل گرفتن موها استفاده می کنیم ودر موها پخش می کنیم. (همیشه از لایه زیری مو شروع میکنیم.)

 

 

4- دستگاه را از 3 -4 سانتی متری ریشه٬ روی موها گذاشته و نگه می داریم ٬ تا موها شکل بگیرند.

5- بعد نوبت می رسد به قسمت پائینی مو. برای همه قسمت ها به ترتیب مانند شکل این کار را تکرار می کنیم.

6- برای جلوی سر هم به همان ترتیب ٬ ابتدا از موس یاهر مواد فرم دهنده ای ٬ استفاده می کنیم و قسمت به قسمت لای دستگاه قرار می دهیم.

 

 

 

موهای فر با دی فیوزر:

این مدل فر برای موهای خیلی لخت و بی حالت جواب نمی دهد٬ این نوع فرها با یک دستگاهی به نام         انجام می گیرد که به سر سشوار وصل می شود٬ و حالت فشن جذابی می دهد و برای موهای کم پشت بسیار مناسب است.

1- ابتدا موهارا می شوریم تا هیچ گونه چربی رو ی موها نباشد.

2- کمی نم موها را می گیریم ٬ نم موها به صورتی باشد که نه خیلی خیس باشد که از آن آب بچکد و نه اینکه خیلی خشک باشد.

3- از بالای گوش تا گوش ٬ موها را به حالت نیم دایره جدا می کنیم و در بالای سر مطابق شکل می بندیم ٬ تا بتوانیم با موهای پائینی راحتتر کار کنیم و همه موها فر شوند.

4- به موها موس می زنیم ٬ (ژل هم می توان استفاده کرد ولی ژل موها را سفت می کند) و در لابه لای موها پخش می کنیم.

5- سشوار را روشن میکنیم٬ اول روی حرارت زیاد می گذاریم تا سشوار زودتر گرم شود ٬ بعد حرارت را کم می کنیم و با صبر وحوصله مانند شکل موها را خشک می کنیم.

 

6- برای موهای بالای سر هم این کار را تکرار می کنیم . می توان برای تثبیت کردن موها٬ در آخرین مرحله  از تافت هم استفاده کرد.


بازديد : 59300 بار

کلمات کليدي : آموزش آرایشگری آموزش شینیون آموزش آرایش صورت عکس شینیون عکس آرایش عکس طراحی ناخن کوتاهی مو فر مو فر کردن مو-دی فیوزر-بیگودی-بابلیس-فر عربی


آمار کاربران


نظرسنجی
نظر شما درباره سایت

خیلی عالی
خوب
ضعیف
جای کار داره.
نظری ندارم!نتایج
نظرسنجی ها

تعداد آراء: 89
نظرات : 3


پیغام کوتاه
ارشيو پيغام کوتاه